ثبت
رتبه بندی شرکت‌ها

رتبه بندی شرکت‌ها

در اینجا قصد داریم که به تفصیل درباره موضوع رتبه بندی شرکت‌ها بپردازیم. در واقع میتوان اینگونه اظهار داشت که برای سنجش میزان کیفیتی که یک شرکت در خدمات مرتبط با خود ارائه میکند به این مفهوم اتکا میگردد. اینگونه میتوان یک شرکت که دارای ویژگی‌های خدماتی متفاوت و بارز است را از سایر شرکت‌ها تفکیک نمود. یکی از المانهایی که شما برای شرکت در مناقصه‌ها و یا قراردادها به خصوص با شرکت‌های دولتی مورد نیازتان است داشتن سطح رتبه‌ بندی مناسب از حد متوسط به بالا می‌باشد. در مورد بخش خصوصی قانونی برای منع حضور شرکت‌های فاقد رتبه بندی در مناقصه‌ها وجود ندارد اما بدیهی است که ترجیح همه کار با شرکتی است که دارای کیفیت خدمات بالاتریست.

رتبه بندی شرکت‌ها یا گرید

برای مفهوم رتبه بندی شرکت‌ها از معادل گرید شرکت نیز استفاده میشود. این مفهوم بر پایه آیین نامه‌هایی که از طرف سامانه جامع هوشمند تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرایی یا همان ساجات تعریف شده است، صورت میپذیرد. در واقع ساجات توانمندی فنی شرکت‌ها را برای شرکت در مناقصات، بستن قراردادها و اجرای پروژه‌ها می‌سنجد. اگر بر طبق شرایط تعریف شده برای گرید بندی شرکت‌ها از طرف ساجات المانهای مورد نظر وجود داشته باشد صلاحیت شرکت احراز می‌گردد.

مزایای گرید بندی شرکت‌ها

شاید برای عقد قرارداد با شرکت‌های خصوصی نیازی به داشتن گرید شرکت نباشد اما شرکتهای دولتی موظف به عقد قرارداد با شرکت‌های دارای رتبه بندی هستند.
به جای ارائه مدارک در جهت اثبات توانمندی‌هایتان برای هر پروژه و یا قرارداد با ارائه رتبه بندی خود میتوانید به راحتی آن را احراز نمایید.
اگر شما یک شرکت پیمانکاری دارید برای شرکت در مناقصه‌های برگزار شده نیاز دارید تا گواهینامه صلاحیت پیمانکاری داشته باشید. برای شرکتهای پیمانکاری در 11 رشته مختلف امکان اخذ گرید بندی شرکت‌ها از یک تا پنج وجود دارد که اخز رتبه بندی 1 بالاترین رتبه است.
برای شرکت‌هایی که مشاور هستند این رتبه بندی از یک تا سه میباشد.

نویسنده

مدیر محتوا

دیدگاه (1)

  1. اخذ گواهینامه ایزو استاندارد - موسسه ثبتی داوری هیوا دادمان | اخذ ایزو فوری
    2 مرداد 1399

    […] کیفیت و کارایی خود را احراز نمایند. به همین دلیل داشتن گرید بندی نیز در کنار ایزو استاندارد به شما عزیزان توصیه […]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *