اطلاعات عمومی ثبت حقوق
شرایط مراحل مدارک ثبت موسسه مهاجرتی

شرایط مراحل مدارک ثبت موسسه مهاجرتی

در این مقاله به شرایط ثبت موسسه مهاجرتی میپردازیم و به شما خواهیم گفت که برای ثبت موسسه مهاجرتی چه مراحلی را باید طی کنید و چه مدارکی را میبایست ارائه دهید. حتما این روزها بیشتر از هر زمان دیگری درباره موسسات مهاجرتی میشنوید. این امر به دلیل بالا رفتن نرخ تمایل افراد به جهت مهاجرت به سایر کشورها در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، کاری، تحصیلی و … میباشد. به هر روی در این مجال اگر شما در این صفحه در حال خواندن این مطلب هستید خودتان به نوعی با مباحث مرتبط با آن آشنایی دارید.

آیا ثبت موسسه مهاجرتی تصمیم درستی است؟

شاید با خود هنوز دو دل باشید که چرا باید موسسه مهاجرتی ثبت کنید. باید بگوییم اگر تخصص و مهارت به علاوه ارتباطات و آشنایی مناسب در بحث مهاجرت دارید قطعا دلیلی برای شک کردن وجود ندارد. به دلیل آنکه مقوله مهاجرت یک موضوع نیازمند صرف وقت و هزینه زیاد است و اکثر افرادی که تمایل به مهاجرت دارند میخواهند به صورت مطمئن عمل کنند، به سراغ موسسات مهاجرتی میروند. اگر شما میتوانید در این موضوع به افراد کمک کنید پس ثبت موسسه مهاجرتی کاری مناسب برای شماست. حال به تفصیل درباره هر دو آنها میپردازیم.

نکات مهم قبل از ثبت موسسه مهاجرتی

 • مهارت، تجربه و دانش حقوقی کافی را برای حل مشکلات و موانع رو به روی متقاضیان داشته باشید.
 • بتوانید در زمان کوتاه تر نسبت به آنکه متقاضی خود مستقیما برای مهاجرت اقدام میکند پروسه را برای او طی کنید.
 • داشتن وکیل مهاجرتی رسمی با پروانه وکالت دادگستری به علاوه کد فعالیت
 • اطلاعات شما در زمینه مهاجرت به کشورهای مختلف به روز بوده و از قوانین روز آنها با خبر باشید.
 • از خطاهای احتمالی و مشکلات قانونی که در برخی موارد در جهت صادر شدن ویزا که پیش خواهد آمد، مطلع باشید.
 • آگاهی داشتن نسبت به روش پرداخت هزینه‌ها، عوارض دولتی و سایر موارد
 • مبداء یا مقصد سازمانها و مراکز مربوطه را برای ارجاع پرونده‌ها بشناسید.
 • روش صحیح و درست پر کردن و تنظیم فرم‌ها را بدانید.

چرا افراد به موسسات مهاجرتی مراجعه میکنند؟

افراد به جهت آنکه تمایل دارند یک مهاجرت قانونی و بدون مشکل را به کشور مقصد خود داشته باشند به موسسات مهاجرتی مراجعه میکنند. راهنمایی شما به عنوان یک مرجع قانونی به کمک مشاوران و وکلایتان آنها را در این مهم یاری میکند. همچنین تمامی مهاجران از پیچیدگی و سخت‌گیری‌های سالهای اخیر در مقوله مهاجرت آگاهی دارند و میدانند که گرفتن اقامت، ویزای تحصیلی، ویزای کاری و … کار آسانی نخواهد بود. در واقع تقریبا 50% افراد که خودشان اقدام به مهاجرت کرده و مراحل را طی میکنند در نهایت موفق نمیشوند و به موسسات مهاجرتی مراجعه میکنند.

مزایای ثبت موسسه مهاجرتی

اگر شما فعالیت و موسسه خود را به عنوان یک مرجع قانونی به ثبت برسانید، در لیست منتشر شده توسط وزارت علوم حضور خواهید داشت. همچنین برای جلب اعتماد متقاضیان و مراجعان خود پس از ثبت موسسه مهاجرتی میتوانید آنها را به سایت وزارت علوم ارجاع دهید. (تمام موسساتی که در زمینه مهاجرت فعالیت میکنند تحت نظارت این وزارت میباشند.) به طور مثال اگر در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی و ویزا تحصیلی فعالیت دارید میتوانید مراجعان را برای جلب اعتماد به لیست موسسات مهاجرتی مجاز اعزام دانشجو منتشر شده توسط وزارت علوم ارجاع دهید.

مرجع اخذ مجوز ثبت موسسه مهاجری

مراکز اخذ مجوز نسبت به نوع فعالیتی که دارید میتواند مابین وزارت کار، وزارت امور خارجه و وزارت علوم متفاوت باشد. ثبت موسسه مهاجرتی مراحل و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، شما نیاز به مشاوره با متخصصین ثبت و داوری خواهید داشت.

مدارک ثبت موسسه مهاجرتی

 • برای این امر حداقل دو نفر به عنوان موسس الزامی است.
 • ارائه فتوکپی مدارک شناسایی: شناسنامه + کارت ملی
 • ارائه مجوز مرتبط با زمینه فعالیت مربوط با آن
 • ارائه اساسنامه، اظهارنامه و سایر اوراق شرکتی مانند شراکتنامه

مراحل ثبت موسسه مهاجرتی

تکمیل کردن مدارک مرتبط با اوراق شرکت به همراه برگه تایید نام صادر شده از طریق اداره مالکیت صنعتی و ثبت شرکت‌ها (تا 48 ساعت زمان خواهد برد).
صادر شدن و ارائه گواهی ثبت موسسه که به همراه اوراق اصلی مهر شده توسط اداره مالکیت صنعتی و ثبت شرکت‌ها به شما تحویل میشود (12 الی 15 روز کاری زمان خواهد برد).

نویسنده

مدیر محتوا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *