اطلاعات عمومی
اخذ گواهینامه ایزو استاندارد

اخذ گواهینامه ایزو استاندارد

گواهینامه ایزو استاندارد چیست؟

در اینجا قصد داریم که همه چیز را درباره اخذ گواهینامه ایزو استاندارد با شما در میان بگذاریم. استاندارد بین المللی شامل الزاماتی است که میبایست سازمانها به آن اشراف داشته و عمل کنند. شما میتوانید ایزو استاندارد را برای محصول خود و یا خدماتی که ارائه میدهید دریافت کنید. این مفهوم برای اطمینان یافتن از کیفیت محصول یا خدمت در کنار ایمنی و کارا بودن آنها تعریف شده است. داشتن گواهینامه ایزو استاندازد تجارت را برای شما در سطح بین المللی تسهیل مینماید.

اخذ ایزو استاندارد چه مزایایی دارد؟

در واقع استانداردهای بین المللی سنگ محکی برای سنجیدن همه چیز نسبت به حداقل کیفیت لازم است. پس شما با اخذ استاندارد ایزو نشان می‌دهید که حداقل کیفیت مورد نیاز را دارا هستید. داشتن این گواهینامه محصول یا خدمت شما را دارای ایمنی و قابل اعتماد نشان میدهد. با توجه به آنکه در بازار رقابت امروزی سرعت حرف اول را میزند، شرکتها یا مشتریان به سراغ کسانی میروند که بتوانند در زمان کوتاهی کیفیت و کارایی خود را احراز نمایند. به همین دلیل داشتن گرید بندی نیز در کنار ایزو استاندارد به شما عزیزان توصیه می‌گردد.

ایزو چیست؟

در حقیقت اگر بخواهیم به صورت خلاصه و مفید مفهوم ایزو را بیان کنیم باید بگوییم که ایزو استاندارد مخفف عبارت ” International Standard Organization ” میباشد که به صورت مختصر به شکل ISO نوشته میشود. سازمان استاندارد بین المللی در واقع یک مجمع قابل استناد برای کلیه کشورهای جهان است. مجموعا این سازمان دارای یکصد و چهل نهاد است که هر کدام خواستگاهشان در کشورهای مختلف است. شاید جالب باشد که بدانید سازمان ایزو استاندارد یک سازمان غیر دولتی میباشد و تاریخ تاسیس آن به سال 1947 بازمیگردد. وظیفه این سازمان ارتقائ سطح استاندارد و کیفیت فعالیت‌های مختلف در سطح جهان است. این استاندارد به فعالیت‌های مرتبط با کالا و خدمات توجه خاصی دارد و به تسهیل تبادلات بین الملل در این زمینه‌ها در بستر علمی، فنی و اقتصادی کمک میکند. ایزو در حدود 21991 استاندارد دارد. ایزو استاندارد را میتوان به واسطه 430،000 نهاد ایزو استاندارد در 158 کشور جهان اخذ نمود.

نویسنده

مدیر محتوا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *