اطلاعات عمومی ثبت حقوق
ثبت برند عسل در ایران

ثبت برند عسل در ایران

آیا به دنبال ثبت برند عسل برای خود هستید؟ اگر پاسخ شما مثبت است پس بهترین جا برای یافتن تمام نکاتی که در این زمینه مورد نیاز شما می‌باشد در این مقاله است. تمام نکات مرتبط جمع‌آوری شده و توضیحات متناسب با آن داده شده‌اند. پس حتما ادامه مطالب در مورد ثبت برند عسل در ایران را بخوانید.

انتخاب نام برند عسل

یکی از مهم‌ترین قدم‌ها برای ثبت هر شرکت از هر نوعی انتخاب نام است. چرا انتخاب نام مناسب برای شرکت مهم است؟ چون اولین چیزی که هر مخاطب ما با آن برخورد میکند نامی است که ما بر شرکت خود نهادیم. حال در این مقاله ما میخواهیم به شما در جهت انتخاب نام مناسب برای برند عسل خود مقداری پیشنهاد و ایده بدهیم.
اولین نکته که میتواند در همین ابتدای امر فضای ذهنی شما را به مقدار زیادی بازتر کند آن است که شما ملزم به نام فارسی برای ثبت برند خود نیستید. در واقع علاوه بر نام‌های فارسی زیبا و اصیلی که ما در فرهنگ و زبان شیوا و غنی خود داریم، شما میتوانید از برندهای لاتین نیز استفاده کنید.

البته باید این نکته را هم گفت که همان قدر که گستره انتخاب شما افزایش پیدا میکند محدود هم میشود. بدیهی است که برند لاتین باید مانند برند فارسی یکتا باشد و به دلیل حجم بالای برندهای ثبت شده لاتین این نکته کمی ممکن است شما را دچار مشکل بسازد. به همین دلیل و با توجه به تمام دردسرهایی که در این راه چه برای ثبت برند فارسی عسل یا ثبت برند لاتین عسل وجود دارد شما یک راه حل دیگر هم دارید.

چگونه میتوان بدون دردسر یک برند ثبت شده داشت؟

پاسخ کوتاه و صریح است، خرید برند آماده. شما میتوانید به راحتی بدون طی کردن مراحل ثبت برند عسل و صرف کردن زمانی که میتوانید به گسترش تجارت خود کمک کنید، برند آماده خریداری کنید.

خب حالا به قسمت کمک ما به شما برای انتخاب نام برند عسل مناسب میرسیم. پس ابتدا اطلاعاتی را با شما به اشتراک میگذاریم. همانطور که همه ما میدانیم عسل از ریشه عربی بوده و در کشور ما نامی دخترانه است. در زبان فارسی یا پارسی مترادف عسل دو کلمه انگبین و انگپین هستند که در کتب مختلف از معادل شهد و عصاره نیز برای جایگزین واژه عسل استفاده شده است.

اصول انتخاب نام برند برای ثبت برند عسل

هر برند و شرکتی که شروع به فعالیت میکند مانند کودک تازه متولد شده‌ای است. پس نیاز به انتخاب نام مناسبی دارد تا یک عمر آن را با خود به یدک کشیده و همه آن را بشناسند. پس شما نیاز دارید نامی جذاب برای برند عسل خود انتخاب کنید تا گیرایی لازم را برای مخاطبان شما دارا باشد.

علاوه بر اینها باید در یاد و خاطر آنها بماند پس صرفا یک برند تک کلمه‌ای ماهیت لازم را در اختیار شما نمی‌گذارد. به نوعی کلیدی‌ترین فاکتور یکتا بودن نام برند عسل شما در کنار اشغال نبودن آن در دامنه برای وبسایت و ایجاد شبکه‌های اجتماعی است.
شایان ذکر است که علاوه بر سپردن ثبت برند عسل خود در ایران یا خارج از کشور به ما میتوانید کارهای مربوط به کلیه قسمت‌های مجازی مثل وبسایت و شبکه‌های اجتماعی خود را هم به ما بسپارید.

برند عسل
عسل در ایران و جهان یک محصول پر طرفدار محسوب میشود

حال بعد از دانستن تمام این مقدمات به مرحله انتخاب میرسیم. ما مقالاتی را درباره انتخاب نام برند مناسب که توسط ژورنال‌های دانشگاهی در سطح جهان منتشر شده‌اند را مطالعه کرده‌ایم حال میخواهیم با شما خروجی را بازگو نماییم. طبق تحقیقات مشتریان و طور کلی مردم از برندهایی که از یک ساختار مشابه با برندهای کیت‌ کت (Kit Kat)، کوکا کولا (Coca Cola) و جلی بلی (Jelly Belly) برخوردار هستند توجه بیشتری میکنند.

دلیل این موضوع ساختار تکرار شده در نام است که معادل آن در زبان فارسی به نوعی حشو میشود. مانند سنگ منگ. با این حال هیچ فرمول ثابت یا ساختار جادویی برای انتخاب نام برند عسل برای شما وجود ندارد اما میتوانید…

… به نکات زیر توجه بیشتری داشته باشید

مختصر، معنا دار، جذاب: جوهره مرتبط با برند عسل را داشته باشد و بتواند یک تصویر متناسب با آن و یک حس مثبت در مخاطب ایجاد کند.
تمایز: برند عسل منتخب شما برای ثبت بهتر است متمایز و به یاد ماندنی باشد تا شما را نسبت به رقبای خود متفاوت‌تر نشان دهد.
قابل درک بودن: تلفظ آن دشوار نباشد تا به تبعیت آن بتواند در ذهن مخاطب شما ماندگار گردد. حتی اگر اسم شما غیر معمول و عجیب و غریب هم باشد، بایستی قابل درک باشد.
هویت بصری: طراحی هویت برند عسل که ثبت کرده‌اید باید به شکل یکپارچه بوده و همه آنها یادآور برند شما باشند. مانند لوگو، آیکونها، رنگ‌ها، کارت ویزیت، سربرگ، وبسایت و …

آیا شما خود را موفق و حرفه‌ای در زمینه فعالیت خود میدانید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، یادتان باشد تیم‌های حرفه‌ای تا مدت 6 ماه به انتخاب نام برند خود مشغول هستند و گاهی تا 2000 نام احتمالی را بررسی میکنند. فرصت وقت گذاشتن برای انتخاب نام برند مناسب را ندارید؟ تمامی کارهای خود را به ما بسپارید تا در حداقل زمان ممکن صاحب برند عسل ثبت شده خود باشید.

چه مدارکی برای ثبت برند عسل در ایران مورد نیاز است؟

1- ارائه مدارک شناسایی متقاضی مانند اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
2- ارائه اظهارنامه مربوط به ثبت برند
3- ارائه مدارک حق تقدم را میتوانید همزمان با ارائه اظهرنامه انجام دهید در غیر اینصورت پانزده روز مهلت خواهید داشت.
4- ارائه مدارک اثبات فعالیت شما در زمینه عسل در صورت تشخیص
5- اگر تقاضا از طریق نماینده قانونی صورت میگیرد باید اصل نسخه نمایندگی ارائه شود.
6- توصیه میشود که علامت تجاری (لوگو) خود را متناسب با نام برند عسل انتخاب شده طراحی کنید. شما 10 فتوکپی از علامت تجاری خود را برای ثبت باید ارائه دهید. هر چند اگر لوگو ندارید میتوانید یک نوشته ساده مناسب برای مرجع ثبت ارائه کنید.
7- رسیدهای فیش‌های قانونی واریز شده

مراحل ثبت برند عسل در ایران

1- استعلام برند برای کسب اطمینان از قابل ثبت بودن برند عسل انتخاب شده توسط شما
2- تکمیل کردن و ارائه دادن اظهارنامه به اداره مالکیت صنعتی (در صورتی که جواب اخطار نقص و یا رد پرونده باشد یعنی مشکلی وجود دارد و فقط در حالتی که پاسخ به اظهارنامه برابر با آگهی نوبت اول باشد یعنی مشکلی در مورد آن وجود نداشته و میتوان برای ارائه کردن مدارک اقدام نمود.)
3- مدارک شما برای اداره مالکیت صنعتی ارسال شده و تا زمان پاسخ باید منتظر بمانید.

اگر تمامی مراحل برای ثبت برند عسل شما به درستی پیش برود، آگهی در روزنامه رسمی منتشر خواهد شد.

چه اطلاعاتی در روزنامه رسمی پس از ثبت برند منتشر میشود؟

اطلاعات منتشر شده برابرند با نام، نشانی، علامت و کالاها. دو مورد اول مربوط به صاحب علامت بوده و دو مورد بعدی مربوط با محصولات عسل شما. مهلت اعتراض به برند عسل ثبت شده توسط شما برای همه تنها 30 روز بعد از انتشار آگهی میباشد. هر 10 سال یک بار اعتبار برند ثبت شده شما به پایان رسیده و باید تا 6 ماه پس از آن تاریخ برای تمدید آن اقدام نمایید.

اگر نیاز به مشاوره رایگان درباره ثبت و مراحل و مدارک آن داشتید و یا تمایل به خرید برند آماده داشتید میتوانید با ما در ارتباط باشید.

نویسنده: سامان حصارکی

نویسنده

مدیر محتوا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *