اطلاعات عمومی
اخذ کارت بازرگانی

اخذ کارت بازرگانی و مدارک و مراحل

در اینجا همه چیز در ارتباط با اخذ کارت بازرگانی و مدارک و مراحل مورد نیاز آن را توضیح داده‌ایم، پس با ما همراه باشید.

تعریف کارت بازرگانی

اگر بخواهیم به صورت مختصر و مفید تعریف کارت بازرگانی را ارائه دهیم، در واقع کارت بازرگانی یک نوع مجوز است. مجوزی که به دارنده کارت بازرگانی که میتواند مالک حقیقی یا حقوقی باشد، طبق ماده 2 قانون صادرات و واردات که در تاریخ دوم تیر 1372 به تصویب رسیده است، اجازه تجارت داده میشود. بر پایه قوانین که به صورت اجرایی است، اعتباری برابر یکسال برای کارت بازرگانی در نظر گرفته میشود. تمدید کارت بازرگانی نیز به همین شکل به صورت یکساله است.

 

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی

یک: برگه اصلی اظهارنامه مربوط به ثبت نام که در دفترهای بازرگانی به گواهی اداره ثبت شرکت‌ها رسیده است. باید دارای امضاء شخص حقیقی متقاضی برای دریافت کارت بازرگانی به همراه اصل گواهی پلمپ دفاتر از اداره ثبت شرکت‌ها باشد.

دو: ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه که از اعتبار آن بیشتر از شش ماه نگذشته باشد.

سه: ارائه اصل مفاصا حساب مالیاتی موضوع 186 ماده قانون مالیات‌ مستقیم که مبنای آن بلامانع بودن صدور کارت بازرگانی است.

چهار: ارائه اصل کارت ملی به همراه تعدادی فتوکپی از آن به صورت پشت و رو

پنج: ارائه سه قطعه عکس در قطع 6 در 4 که میبایست  مانند عکس پاسگورت ساده، تمام رخ و جدید باشد.

شش: شما برای اخذ کارت بازرگانی باید حداقل دارای مدرک دیپلم باشید چون نیاز به ارائه اصل  و کپی آن دارید.

هفت: آقایان که تمایل به کارت بازرگانی دارند میبایست دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم از سربازی بوده و اصل و فتوکپی آن را ارائه نمایند.

هشت: محدودیت سنی برای اخذ کارت بازرگانی 23 سال تمام میباشد.

نه: ارائه اصل گواهی بانک که نشان دهنده تایید بر داشتن حساب جاری و همچنین حسن اعتبار بانکی است که طبیعتا باید به نام متقاضی به همراه مهر و امضاء رییس شعبه باشد.

ده: حداقل ارائه یکی از مدارک زیر الزامی است:
الف) ارائه اصل سند مالکیت شش دانگ که بایستی به نام متقاضی دریافت کارت بازرگانی باشد، به آدرس دفتر محل کار به علاوه فتوکپی
ب) ارائه اصل اجاره‌نامه محضری دارای اعتبار که بایستی به نام متقاضی بوده و برای محل کار، به آدرس دفتر محل کار به علاوه فتوکپی
ج) ارائه اصل سند مالکیت به نام غیر و اصل اجاره‌نامه به صورت عادی به نام متقاضی دریافت کارت بازرگانی برای محا کار و به آدرس دفتر کار به انضمام امضاء دو شاهد به علاوه فتوکپی

یازده: ازائه اصل مدرک تولیدی دارای اعتبار از یکی از وزارتخانه‌ها برای تولیدی ها به همراه فتوکپی الزامی است. اگر جزو اصناف تولیدی دارای پروانه کسب باشید مشمول این بند نمیشوید.

دوازده: شما ملزم به ارائه اصل کد اقتصادی جدید به همراه فتوکپی و یا اینکه تاییده پیش ثبت نام در سامانه ثامن و دادن تعهد بنا بر ارائه کد اقتصادی جدید پس از صادر شدن می‌باشید.

در این مقاله درباره اخذ کارت بازرگانی و مدارک و مراحل آن مطالعه فرمودید، شما میتوانید به راحتی پس از تماس با ما و گرفتن مشاوره رایگان درخواست خود را با ما در میان بگذارید.

نویسنده

مدیر محتوا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *